24 km? To je moc dlouhý, to nezvládnu!

Vážení přátelé,

poslední dobou slýchávám z různých stran stále tu stejnou větu. “24 km? To je moc dlouhý, to nedám.“. Omyl, není to dlouhý a tento text by Vás měl přesdvědčit proč.

V první řadě pokud už začínate tímto negativním postojem, tak je to špatně. Proč je to pro Vás dlouhé? Protože jste to nikdy neběželi, nešli? To je blbost. Vždy je všechno poprvé. Bojíte se snad, že to neujdete? Blbost, na 11 km a 19 km je občerstvovací stanice, kde Vás napojíme, odpočinete si, pokecáte s dalšími bojovníky a po relaxu se vydáte dál.

Říčanská výzva není o tom doběhnout první. Říčanská výzva není o tom doběhnout druhý. Říčanská výzva je o tom, zvládnout celou trasu START/CÍL v jakémkoliv čase a stavu. Je o tom,  zkusit si své možností, vyždímat ze sebe co se dá a v cíli se spokojeně smát a s únavou si vypít pivo, limo.

Ano, některé z Vás to bude bolet. Budete nadávat proč to děláte, proč jste se nechali přemluvit k této blbosti. Budete si říkat jak je to sakra ještě daleko, proč je tady ten kopec, a podobně. Možná budete mít puchýře a budete naštvaní na všechny okolo sebe, budete protivný sobě a okolí, budete se zabijácky koukat na bojovníky co Vás předběhnout. Budete to chtít vzdát a jít domů co nejkratší cestou, ale proč? Vzdát to umí každý, to je snadné. Buďte silní, buďte bojovníci a vytrvejte na trase a doplazte se do cíle.

Ručím Vám za to, že všechny tyto negativní pocity zmízí, jakmile se dostanete za cílovou pásku a vy si v klidu sednete mezi další bojovníky. Pocit štěstí a radosti Vás uspokojí natolik, že zapomenete jak jste se cítili v tom posledním kopečku.

Snad Vám toto pomohlo k rozhodování a doufám, že se uvidíme na startu.

Hodně štěstí v tréninku a věřte, vše se dá zvládnout. Důležité je bojovat!

Zdeněk Sabela

organizátor Říčanské výzvy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *